kokemukset talon vuokraamisesta
4 viestiä
• Sivu 1/1
kokemukset talon vuokraamisesta
Hei, onko kellään kokemusta talon vuokraamisesta ulkomailta loman ajaksi? Sujuiko kaikki hyvin? Millaisia ohjeita antaisitte ensikertalaiselle? Kiitos neuvoista.
- 0300446
Olemme vuokranneet useasti Fuengirolasta huoneiston Espanjasta. Välittäjä on ollut suomalainen. Huoneistojen kanssa kaikki on mennyt suht ok, mutta kun vuokrasimme villan, odotti yllätys. Saavuimme myöhään illalla ja talo olikin remontissa; sementtisäkkejä ja ammottavia reikiä talon seinissä. Uima-allas täynnä pölyä. Talon omistaja "luikki" juuri takaportista pois kun saavuimme. Meitä oli vastassa suomalainen nainen joka vaan valitteli tapahtunutta. Soitin suomeen ja välittäjä mies kehotti meitä etsimään hotelllin yöksi. Seuraavana päivänä saimme huoneiston tilalle, mutta ei se kyllä ollut se villa jonka olimme vuokranneet. Saimme hyvitystä vuokrasta pienen patistelun jälkeen.
Kannattaa vaan olla tiukkana ja vaatia rahoille vastinetta. Muuten kaikki on mennyt ok, pitää vaan asennoitua manana meininkiin.
Kannattaa vaan olla tiukkana ja vaatia rahoille vastinetta. Muuten kaikki on mennyt ok, pitää vaan asennoitua manana meininkiin.
- Vieras
4 viestiä
• Sivu 1/1
Paluu Yleistä matkakeskustelua
Paikallaolijat
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 10 vierailijaa
