Azorit

Ehdota lomakohdetta tai kysy muilta mitä kohteita he suosittelevat.

Azorit

ViestiKirjoittaja irmeli » 17 Syys 2006, 14:42

Onko kenelläkään kokemusta Azoreista? Kiinnostaisi käydä.
irmeli
 

ViestiKirjoittaja Islanti » 30 Loka 2006, 18:09

Azoreilla olen ollut kaksi kertaa ja kokemukset ovat kylla hyvat. Ilmasto on hieman epavakaa ja paivittain tullee sadetta. Saari on aarimmaisen luonnonkaunis ja kiehtova. Turismia on jo tietyilla alueilla hieman liikaakin. Mutta upeita maisemia ja sukelluskohteita saarelta loytyy riittamiin. Suosittelen jos pitaa vaeltelusta ja paikallisista kalaherkuista.
Islanti
 

Azorit - Matkakuvia

ViestiKirjoittaja Vieras » 18 Marras 2006, 21:06

Vihdoin sain lomakuvamme elokuun jälkimmäiseltä
puoliskolta laitettua nettiin:

http://mikran.1g.fi/kuvat/Azorit/

Toivottavasti näistä on apua Azoreiden matkaa
harkitseville.

Suosittelen paikkaa lämpimästi, mikäli haluatte
lomaltanne luontoelämyksiä.
Vieras
 

Re: Azorit

ViestiKirjoittaja Vieras » 30 Joulu 2006, 03:32

[quote="irmeli"]Onko kenelläkään kokemusta Azoreista? Kiinnostaisi käydä.[/quote
]Ai´van mahtava kohde,m jos on esim kyllästunyt välimeren tyrkyttäviin ravintoloihin! Saa rauhasas katsella paikkoja ja ravintolat ovat haettava, ne eivät tyrkytä itseään, jotkin ravintolat eivät löydy ilman ravintolakarttaa! Luonto upea ja kierrettävää löytyy saarelta viikoksi! Jos pidät ns. välimeren meiningistä mutta inhoat tyrkyttäviä ravintoloita ja et ole liioin rantojen ystävä, menen Azoreille! Ja mikä parasta; ötökät eivät täällä kiusaa, etkä kärsi kissojen huonoista oloista (jos olet kissojen ystävä)! Ja ruoka on hyvää!! Ja juustot.. niitä kannattaa viedä kotiinkin! Ja olut maistuu myös ei oluen ystävälle.. Ja valasretki on kokemisen arvoinen, kyyneleet tuli silmiin kun näki ne ilmielävänä..! Ehdottomasti parhaimpia reissujani, vaikka enemmän tykkäänkin kaupunkireissuista. Ei rantalomaa hakeville, vaikka heillekin on jotain tarjolla... Kannattaa poilketa piakkoin,ennenkuin turismi ehtii pilata paikan, siis vielä ihanan rauhaisaa sen puoleen..
Vieras
 

Azorit

ViestiKirjoittaja Vieras » 01 Tammi 2007, 23:56

Hei vaan!

Kiitos monista kuvista ja olen itsekin miettinyt kovasti Azoreille menoa ja nyt sitten kun noita kuvia katseli ja siellä oli aika monta kuvaa delfiineistä, menohaluni vain vahvistuivat. Olen auttamaton delfiini"friikki".
Vieras
 


Paluu Mihin lomalle?

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 2 vierailijaa

cron