Tuttuja Australiassa?

Lähetä vastaus


Tämän kysymyksen tarkoitus on estää roskapostitusta foorumille.
Hymiöt
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
BBCode on Poissa päältä
Hymiöt ovat Käytössä
Otsikko
   

Laajenna näkymää Otsikko: Tuttuja Australiassa?

Tuttuja Australiassa?

Viesti Kirjoittaja Exchange » 04 Loka 2009, 20:24

Olen ajatellut lähteä vaihtoon Australiaan, ja olen kyllä katsellut noita valmismatkoja. Ne vaikuttavat jotenkin monimutkaisilta (ja kalliilta). Tykkään itse järjestää ohjelmaa ja siksi yritänkin hankkia isäntäperhettä omatoimisesti.

Sattuisiko kenelläkään asumaan avoimi sukulaisia, ystäviä tai tuttuja Australiassa, jotka olisivat innokkaita ottamaan vastaan uuden perheenjäsenen, nuoren vaihto-opiskelijan (18v.), luokseen asumaan noin vuoden/lukukauden ajaksi?

Jos voitte olla avuksi, tai haluatte tietää lisää, niin ottakaa ihmeessä yhteyttä: hanna.posa@elisanet.fi .. mitään sitovaa ei tietenkään tarvitse sanoa, mutta olisi hienoa, jos pääsisi keskustelemaan mahdollisuuksista jonkun luotettavan henkilön kanssa :)

Ylös

cron