Malesiaan marraskuussa

Lähetä vastaus


Tämän kysymyksen tarkoitus on estää roskapostitusta foorumille.
Hymiöt
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
BBCode on Poissa päältä
Hymiöt ovat Käytössä
Otsikko
   

Laajenna näkymää Otsikko: Malesiaan marraskuussa

Viesti Kirjoittaja maria » 18 Elo 2006, 19:01

Heippa Pike,

olin Kuala Lumpurissa viisi vuotta sitten muutaman paivan Australiasta palatessani. Kaupungista jai vahan huono maku, koska minut ryostettiin keskella kaunista paivaa. Odotin suojatiella autojen pysahtyvan ja seuraavaksi huomasinkin rahapussini puuttuvan. Tulin juuri pankista vaihtamasta rahaa, joten joku oli kai seurannut minua sielta. Ole siis varovainen.

Muuten kaupunki oli ihan mukava, todella halpaa. Kivoja kenkia olisi ollut paljon osteltaviksi (tosin ei ollut rahaa, tai luottokortteja tallella:). Olimme siella huhtikuussa, jolloin oli todella kuumaa ja kosteaa.

Uskon, etta teille tulee mukava matka, kunhan osaatte olla varuillanne.
-maria-

Malesiaan marraskuussa

Viesti Kirjoittaja pike » 12 Elo 2006, 09:13

Olen varannut marraskuulle matkan Kuala Lumpuriin (5pvä) + Langkawiin (13 pvä). Kaipaan hyviä vinkkejä ja kokemuksia mm. maksut:
käteinen vai luottokortti, julkinen liikenne, ravintolakulttuuri, iltaelämä,
harrastusmahdollisuude ja jne.... T:Pike

Ylös

cron