Jenkkeihin lähdössä

Lähetä vastaus


Tämän kysymyksen tarkoitus on estää roskapostitusta foorumille.
Hymiöt
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
BBCode on Poissa päältä
Hymiöt ovat Käytössä
Otsikko
   

Laajenna näkymää Otsikko: Jenkkeihin lähdössä

Hei!

Viesti Kirjoittaja Rico75 » 15 Heinä 2009, 12:58

En tiedä olenko käsittänyt asian oikein, mutta eivätkö matkashekit korvaa vaadittavat luottokortit. Yhdessä Miamin matkaoppaassa puhutaan asiasta. Toivon että ratkaisu löytyy vaikka netistä tai sitten Suomen Yhdysvaltain konsulaatista soittamalla ja kysymällä asiaa. :)

T: Rico75

Jenkkeihin lähdössä

Viesti Kirjoittaja hyttine » 15 Elo 2008, 01:37

Kaverin kanssa olisi tarkoitus tehdä parin viikon reissu Los Angelesiin tuossa syksymmällä mutta törmäsimme pariin ongelmaan:

-Luottokorttipakko hotelleihin kirjautuessa näyttää olevan enemmänkin sääntö kuin yleinen käytäntö. Meillä taas ei ole mitään edellytyksiä hankkia sellaista, ikämme kun ovat 18 ja 19.

-Myös ikäraja näyttää surullisen monessa hotellissa olevan 21.

Nyt kyselenkin, olisiko kellään tiedossa tuollapäin hotellia jossa ei näitä vaatimuksia olisi? Itse alan jo kyllästyä etsimiseen. Onko matka yksinkertaisesti mahdollinen. Tuntuu hölmöltä olla täällä täysikäinen, mutta rapakon takana pahainen mukula:D

Ylös

cron