Firenze ja liput

Lähetä vastaus


Tämän kysymyksen tarkoitus on estää roskapostitusta foorumille.
Hymiöt
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
BBCode on Poissa päältä
Hymiöt ovat Käytössä
Otsikko
   

Laajenna näkymää Otsikko: Firenze ja liput

liput

Viesti Kirjoittaja Vieras » 03 Heinä 2008, 20:16

Liput Uffiziin ja Accademiaan kannattaa varata Polo Museale Fiorentino -sivuston kautta. Kyseessä on valtion hallinnoimien firenzeläismuseoiden yhteinen sivusto. Koska en ole tämän foorumin jäsen, en saa linkitettyä sivustoa suoraan, mutta googleta 'Polo Museale Fiorentino' niin löydät sivuston.

Nettivarausjärjestelmään on linkki jokaisen museon esittelyn yhteydessä. Ennakkovarausmaksu on 4e/lippu. Netin muut lippuja myyvät sivustot ovat kaupallisia palveluita, jotka vetävät välistä omiaan. Tosin tuo esittämäsi summa on sen verran hurja, että siihen kai sisältyy jo opastus!? Alennuksista en osaa valitettavasti sanoa mitään.

Viesti Kirjoittaja mikkorau » 28 Kesä 2008, 18:56

Hotellimme on Calzaiuoli. Onko kokemusta?

Firenze ja liput

Viesti Kirjoittaja Vieras » 28 Kesä 2008, 18:31

Hei, Firenze kutsuu perhettämme 21.-25.10. Miten Ufficciin ja muualle saa varattua lippuja. Pari palvelua piti aika valtavia hintoja. Kolme henkeä maksaa 126 € Ufficciin, vaikka liput ovat oikeasti vain 6,50€. Saavatko taideopiskelijat ja opettajat alennuksia?

Ylös

cron