korfun hintataso

Lähetä vastaus


Tämän kysymyksen tarkoitus on estää roskapostitusta foorumille.
Hymiöt
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
BBCode on Poissa päältä
Hymiöt ovat Käytössä
Otsikko
   

Laajenna näkymää Otsikko: korfun hintataso

Viesti Kirjoittaja Vieras » 06 Touko 2007, 10:09

Korfun Aharavissa olimme viime syyskuussa ja hyvä mieli jäi. Tosin koko viikon aikana ei sattunut kuin yksi aurinkoinen päivä. Kaikki muut kuusi päivää satoi ja ukkosti (vuoret kuulemma pyörittävät pilviä miten sattuu). Hankittiin sadeviitat ja kuntoiltiin sitten joka päivä rannalla. Pienet kadut on ehdottomasti näkemisen arvoisia. Tosin ne ovat samanlaisia kuin missä tahansa muussakin lomakohteessa... Mutta aina niin tunnelmallisia! :wink:
Hintataso oli aikalailla samaa luokkaa kuin Suomessa. Ruoka (ja juoma luonnollisesti :P ) oli kuitenkin mielestäni hitusen halvempaa, eikä marketeissa (elintarvike-) lompakosta tullut ihan painoton. Suosittelen ja toivon parempia säitä!

Me oltiin viime elokuussa

Viesti Kirjoittaja Vieras » 05 Touko 2007, 10:42

Aharavissa ja syöminen (ja viinin juominen) ainakin oli edullisempaa kuin Suomessa. Ja se ruoka! Ah, ehkä maailman parasta! :D

Viesti Kirjoittaja Vieras » 24 Helmi 2007, 13:07

Korfun pienemmissä paikoissa, esim. Arillasissa on kyllä edullisempaa! Paikka on muutenkin todella rentouttava, jos rauhaa etsii. Suosittelen! Korfulla ei ole historiallisia nähtävyyksiä, mutta jos haluaa, voi pistäytyä Albaniassa. Ruoka on hyvää, hotellit ovat rannan tuntumassa ja ohikulkiessan voi maksutta oleskella uima-altailla. :idea: Ihmiset ystävällisiä ja ihania, meri kirkasvetistä ja maisemat vehreitä pinjoineen ja oliivilehtoineen.

Viesti Kirjoittaja Vieras » 18 Tammi 2007, 16:18

Olin Korfulla kaksi vuotta sitten ja voipa sanoa, että hinnat ihan samat
kuin Suomessa. Jos kohteenanne on esim. Moraitika niin siellä ei kyllä ole mitään ostettavaakaan...
Korfun kaupunki on ihan hyvä käydä katsomassa siellä on sitten enemmän valikoimaa, halpaa on turha etsiä.

korfun hintataso

Viesti Kirjoittaja Vieras » 09 Tammi 2007, 20:11

Mikä on hintataso korfussa?

Ylös

cron