kap verde

Lähetä vastaus


Tämän kysymyksen tarkoitus on estää roskapostitusta foorumille.
Hymiöt
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
BBCode on Poissa päältä
Hymiöt ovat Käytössä
Otsikko
   

Laajenna näkymää Otsikko: kap verde

Re: Kap Verden saaret

Viesti Kirjoittaja marve » 04 Loka 2007, 00:06

tavataan siellä. meillä hotelli belhorizonte. ja joulua ollaan paossa.
Anonymous kirjoitti:Ystäväni mukaan: Kap Verden saaret on kaikki erilaisia. Osa tuulisia ja kuivia surffailijoiden unelmia, osa vehreitä trooppisia saaria. Kap Verdessä, kuten muissakin Afrikan maissa, hotelli on kaikki kaikessa. Hotellin ulkopuolella ei juuri ole ostettavaa, eikä paikallisia turistinähtävyyksiä ole. Näpistelijöitä ja varkaita kannattaa varoa, kuten yleensäkin matkaillessa köyhissä maissa.

Hintatasoltaan Kap Verde ei ole kovin halpa, sillä suurin osa tavarasta joudutaan tuomaan muualta saarelle.

Itsekin olen lähdössä vanhempieni ja avomieheni kanssa ensi jouluksi Salin saarelle.
:D

Viesti Kirjoittaja iba68 » 11 Kesä 2007, 18:09

jees pitäs kanssa viarailla kyseisellä saarella ´.tietääks kukaan paljon ruokailu maksaa noin per lärvi hotelli alueella :D

Kap Verden saaret

Viesti Kirjoittaja Vieras » 21 Huhti 2007, 21:42

Ystäväni mukaan: Kap Verden saaret on kaikki erilaisia. Osa tuulisia ja kuivia surffailijoiden unelmia, osa vehreitä trooppisia saaria. Kap Verdessä, kuten muissakin Afrikan maissa, hotelli on kaikki kaikessa. Hotellin ulkopuolella ei juuri ole ostettavaa, eikä paikallisia turistinähtävyyksiä ole. Näpistelijöitä ja varkaita kannattaa varoa, kuten yleensäkin matkaillessa köyhissä maissa.

Hintatasoltaan Kap Verde ei ole kovin halpa, sillä suurin osa tavarasta joudutaan tuomaan muualta saarelle.

Itsekin olen lähdössä vanhempieni ja avomieheni kanssa ensi jouluksi Salin saarelle.

Viesti Kirjoittaja Vieras » 03 Maalis 2007, 23:21

itsekkin kaipailtas tietoa ja kokemuksia kohteesta ollaan myös ensi jouluksi menossa saarille. :D

kap verde

Viesti Kirjoittaja Vieras » 03 Helmi 2007, 19:04

moro,onks kokemuksii kap verdestä ja siel paikkana santa maria? ollaan menos sinne lasten kanssa ensi jouluksi

Ylös

cron